Eğitim

Anasayfa Eğitim

Kimler Rebreather kursu almalı?

kurs2Kapalı devreler önceden sadece teknik dalış için kullanılıyordu fakat şimdi sportif dalışlar içinde kullanılıyor.
Yeni versiyon Kapalı devreler sistemler artık hafif, kolay taşıma özelliğine sahip, elektronik ama kolay kullanıma sahiptirler.
Neden Rebreather kapalı devre sistemle ile dalmalıyız? Açık devre dalışlarına nazaran daha uzun duraklamasız limitlere sahibiz. Kapalı devre dalışlarında ağızlığın içine üflediğimiz gazı tekrar kullanıyoruz bu yüzden dışarıya kabarcık vermiyoruz.  Zaman zaman maske tahliyesi veya küçük yüzerlilik düzenlemeleri sırasında dışarı burnumuzdan gaz üfleyebiliyoruz.

 

 

 

kurs1Nasds Poseidon Kapalı devre dalıcı kursu size max 18 metreye dalışı öğretiyor ve bu kursta Açık devre ( scuba ) dalışında sahip olamayacağınız tecrübeye sahip olacaksınız.
Nasds Poseidon Rebreather dalıcı kursuna katılabilmek için

1- Nasds Açık deniz dalıcı kursu veya muadili bir sertifikaya sahip olmak

2- Nasds Zenginleştirilmiş dalıcı sertifikası veya muadili bir sertifikaya sahip olmak

3- Minumum kayıtlı 25 dalışa sahip olmak

4- Minumum 18 yaşında olmak gerekir

Not: Diğer dalıcı sitemlerinden sertifikanız varsa bizimle irtibata geçip detay bilgi alabilirsiniz.

Bu kursta neler öğreneceksiniz?

Bu kursta eğitmeniniz öğrenci kitabı ve kapalı devre kullanıcı kılavuzu ile beraber kapalı devre sisteminin nasıl çalıştığını, önemli noktaların hazırlanması ve kurulması ile ilgili bilgileri size aktaracak. Her kapalı devrenin kullanıcı kılavuzu vardır ve bu kılavuzu yapacağımız 6 eğitim dalışı sırasında kullanacağız.

  • Dalıştan önce doğru ve güvenli hazırlığın yapılması
  • Loop ların hazırlık safhasında ve hazırlandıktan sonra ağzımıza takılasaya kadar kapalı ve temiz bir şekilde muhafaza edilmesi ve bunun alışkanlık haline getirilmesi
  • Kabarcık testi- negatif basınç testi, bailout valf, genel problemler
  • Mükemmel yüzerlilik sağlanması
  • Elektronik ekranlar ve göstergeler
  • Dalış prosedürleri ve kapalı devre montaj işlemi

Bu eğitime nasıl katılabilirsiniz?

Bu eğitime katılmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.  Özel hazırladığımız videomuzu izleyerek eğitiminize başlayabilirsiniz. Ayrıca size vereceğimiz notlar ile evde çalışarak kendinizi kapalı devre eğitim dalışlarına başlamadan geliştirebilirsiniz.

Hangi dalış malzemelerini kullanacağız?

Temel maske, paletler ve dalış elbiselerimizi bu dalış eğitimlerimiz sırasında kullanacağız. Şnorkel kullanımı opsiyonel yani size kalmış. Fakat esnek katlanabilir şnorkel varsa yanınıza( cebinize ) alabilirsiniz. Yüzey işaretleme balonu ve makaraya ihtiyacımız olacak. Nasds Poseidon Kapalı Devre eğitmeniniz size detaylar ile ilgili yardımcı olacak.

Bu kapalı devre eğitiminizden sonra siz Nasds Poseidon kapalı devre dalıcısı olacaksınız ve artık bundan dalış yapıp tecrübenizi arttırmanız gerekiyor.

Poseidon CCR Kapalı Devre Tanıtım Dalışı

kapali-devre1Tanıtım dalışını yaptıktan sonra Nasds Poseidon kapalı devre kursana devam etmek isteyeceksiniz :-)))

Kapalı devre sistemler merak uyandıran cihazlardır. PoseidonCCR Kapalı devre tanıtım dalışı size Sportif dalış limitleri içerisinde eğitmen eşliğinde güvenli dalış yapma imkanı sağlayacak. Siz kabarcıksız yapılan bu dalış sırasında nasıl sessiz bir ortamda olduğunuza şaşıracaksınız. Aynı zamanda nasıl yüzerlilik yapıldığına alışacaksınız. Bu tanıtım dalışı size CCR kapalı devre kursuna başlamadan önce karar verme imkanı sağlayacak veya size her hangi bir sistemden kapalı devre dalıcısı iseniz farklı marka model kapalı devre sistemini tanıma imkanınız olacak.

 

 

kapali-devre2Neleri öğreneceksiniz:

  • Kapalı devre sisteminin nasıl çalıştığı
  • Temel güvenlik ve operasyonel talimatlar, kapalı devredeki göstergelerin özellikleri ve HUD Head up display- baş üstü ekranının öğrenilmesi
  • Su içinde dalışa başlamadan önce kapalı devreyi üzerinize uygun ve konforlu hale getirmek, yüzerlilik kontrolü
  • Dalış sırasında temel dalış malzemelerinin kullanılması ve Kapalı devre ile solumanın yapılması ( açık devre kapalı devre modu)

Poseidon CCR Kapalı devre tanıtım dalışı ile ilgili detay bilgi ve fiyat için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

thời trang trẻ emWordpress Themes Total Freetư vấn xây nhàthời trang trẻ emshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữHouse Design Blog - Interior Design and Architecture Inspiration